_MG_0074

V průběhu roku 2014 STRAND úspěšně uvedl do provozu dopravní trasy ve společnosti EMCO Hrdly. V tomto provozu se stal STRAND hlavním dodavatelem dopravníkových technologií pro automatizovaný provoz dvou linek na výrobu a balení Müsli. Systém slouží pro přesun suroviny z pece do kombinačních vah i pro dopravu balených a nebalených produktů mezi novou generací automatizovaných strojů a moderními kontrolními technologiemi.

 

Konstrukci dopravníků a dalších zařízení STRAND přizpůsobil speciálně pro zabezpečení specifických hygienických požadavků na výrobu cereálních výrobků. Dopravníkový systém tak zabezpečuje nejen zkvalitnění a zrychlení výroby, ale také její zjednodušení a efektivitu. Dopravníkové tratě jsou tvořeny několika jednotlivými dopravníky účelově spojenými za sebou. Všechny dopravníky jsou řízeny frekvenčními měniči (potenciometry pro nastavení rychlosti frekvenčních měničů jsou umístěny v rozvaděči). Pro servis a údržbu je u každého dopravníku skříň místního vypínání, která umožní silové odpojení napájení tohoto dopravníku. Řídicí systém v kombinaci s dotykovým panelem zajišťuje plynulé zásobování a vizualizaci celého výrobního procesu. Na dotykovém panelu je možno přímo ovládat jednotlivé dopravníky. Na panelu se dále zobrazují stavy jednotlivých dopravníků (vypnuto nebo zapnuto), případná poruchová hlášení a další údaje. STRAND zde použil řídicí systém Simatic S7-1200 a dotykový HMI panel Beijer T10A.

 

Dopravníkový systém pro dopravu surovin je tvořen z pásových dopravníků s korýtkovým profilem, které slouží k vodorovné dopravě a šikmé dopravě          s mírným sklonem a pásových elevátorů lomených Z, které používáme pro výškovou přepravu (resp. šikmou přepravu s velkým sklonem). Celý systém pro dopravu surovin je doplněn věžemi pro Big bagy s vibračním zásobníkem a kladkostrojem.

 

Dopravníkový systém pro dopravu balených produktů se skládá z pásových dopravníků přímých a jejich oblouků, které slouží k vodorovné a šikmé dopravě a nebo dopravníků s modulárním pásem.

 

Součástí obou systémů jsou pak pochozí plošiny, schody a zábradlí, které sloužící pro bezpečnou obsluhu strojů nebo pneumatické přesuny boční se zásobníkem pro vyřazování nestandardních produktů.

 

Příslušenství těchto dopravníků tvoří speciálně upravený systém bočního vedení, stěrek pásu vnějších a vnitřních, násypek, výsypek a vyjímatelných sběrných van.

 

Ing. Lubor Semrád – jednatel
www.strand.cz

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

povinné

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..